Zasady wróżenia z kart klasycznych

Wróżyć z kart można na bardzo wiele sposobów. Niektóre osoby decydują się na korzystanie w tym celu z kart tarota, jednak wiele osób preferuje karty klasyczne. Mają one wiele zalet – są przede wszystkim bardzo łatwo dostępne (wiele osób ma je w swoich domach), a zasady wróżenia z nich są proste i przystępne.

W jaki sposób można przeprowadzać wróżby z kart klasycznych?

Wróżenie z kart klasycznego tarota, zwane także kartomancją, ma swoje jasno określone zasady. Talia kart klasycznych składa się z 52 kart, a każda z nich ma swoje znaczenie.

Ważne są nie tylko rodzaje kart, ale także ich kolory. Mogą one odnosić się do bardzo wielu rzeczy – do czterech żywiołów, ale także do czterech pór roku.

Osoba dokonująca wróżby z kart powinna cały czas mocno koncentrować się na pytaniu, na które pragnie uzyskać odpowiedź. Prostsze wróżby umożliwiają uzyskanie odpowiedzi typu „tak” lub „nie”, te bardziej skomplikowane pozwalają na zdobycie większej ilości informacji.

Jedną z najprostszych metod wróżenia z kart jest metoda polegająca na stawianiu pasjansów. Przed rozpoczęciem wróżby należy zadać konkretne pytanie – takie, na które można udzielić twierdzącej lub przeczącej odpowiedzi. Jeśli uda nam się ułożyć pasjansa – oznacza to odpowiedź twierdzącą.